– SAKAL VE BIYIK EKİMİ –

Sakal ve bıyıklar erkek imajının bir parçası olup doğal duruş ve özelliklerini öne çıkaran en büyük unsurdur. Erkeklerin tek makyajı kabul edilen sakal ve bıyıkları cilt hastalıkları ,genetik sebepler ile çıkmaması , seyrek çıkması yada dökülmesi ve travma(yaralanma) sonucu kaybedilmesi günümüzde birçok erkek için problem haline gelmiştir. Bu durum kişilerde öz güven eksikliği ve kendini yeterince ifade edememe sorunlarına yol açarak psikolojik olarak hayat kalitesini düşürmektedir. Bu durumlarda devreye giren sakal ve bıyık ekimi işlemleri Haarex clinic’in geliştirdiği çok yeni bir yöntemle yüz bölgesinde kanal açılmadan 0.5 – 0.6 mm iğne ile 20 -25 derece açı uygulayarak  en doğal ve en az hasarla kanal kesi izi olmadan erkeklerde kalıcı ve tatmin edici sonuçları almayı mümkün hale getittiriyor.

 

Sakal ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır? 

 

Öncelikle sakal ve bıyık ekimlerimizde klasik yöntemlerdeki gibi yüz bölgesinde kesi, kanal açma olmaz. Doku iyileşme süresi çok hızlıdır. Ve buna bağlı ekim yapılan alanda kesinlikle kalıcı iz ve hasar kalmaz. Fue yöntemi ile mikro motor ile Donör alan olarak başın ense bölgesindeki tekli kıl kökleri kullanılır.

Burada estetik ve doğallığı belirleyen kesinlikle tekli kıl köklerinin kullanılması, kanal açmadan ve 0.5-06mm iğne çapları ile 20 -25 derece açılar ile ekim yapılması gereklidir. 20 yaşını geçmiş herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkese uygulanabilir.

 

1.AŞAMA (lokal iğnesiz anestezi ve kıl köklerinin toplanması)

İlk olarak ekim yapılacak alanın şekli belirlenir. Ekim için gerekli greft(kıl kökü) hesaplanarak başın ense kısmı iğnesiz anestezi ile uyuşturulur. Fue yöntemi  kullanılarak mikro motor cihazı yardımı ile başın ense kısmında  tek tek toplanır dizilir ve özel solüsyonda ekim aşamasına kadar bekletilir. Bu işlem hesaplanan kök greft ihtiyacına göre ortalama 2 saat sürer

2.AŞAMA (Lokal iğnesiz anestezi ve köklerin ekilmesi)

Bıyık yada sakal ekiminin uygulanacak bölge iğnesiz anestezi ile comfort-İn cihazı ile uyuşturulur . Sonrasında dizili kökler sakalın veya bıyıkların doğal çıkış yönleri ile 20-25 derece açılarla özel 0.5-.06 mm kök kalınlığın da olan iğnelerle kanal açılmadan aynı anda ekim işlemi yapılır bu son aşamada ekilen kök miktarına göre 3 saat sürmektedir. Sakal ekimlerinde 1500-2500 greft(kıl kökü) Bıyık ekimlerinde ise 400-800 Greft (kıl kökü) kullanılır.

 

Sakal Ekimi Sonrası

 

Sakal veya bıyık ekimi sonrası ilk 48 saat su ile yıkanmamalı ve temas ettirilmemelidir.24 saat yüz mimik hareketleri yoğun kullanılmamalıdır . 3 günlük sürede ekim alanındaki kırmızı noktalar ,sertlik, Deri deki gerginlik normaldir. Bu belirtiler 1 hafta sonra hiçbir müdahale yapılmadan kendiliğinden geçer .Ekimden sonra uzamaya başlayan kıllar 15 gün sonra isteğe göre makasla kısaltılabilir. 3 ay elektirikli traş makinaları kullanılmamalıdır.

 

 

 

  Ofis

  Antalya Şube : Cumhuriyet,629 Sk no:16 07160 Muratpaşa/ANTALYA- İstanbul Şube : Altunuzade,Nuhkuyusu cd No:94 34662 Üsküdar/istanbul

  Telefon Numaralarımız

  0533

  E-Posta

  info@haarexclinic.com

  Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi-Cuma: 10:00-18:00
  Cmt-Paz: 10:00-14:00

  TurkishEnglishGermanItalianSpanish