– SAFİR FUE  SAÇ EKİMİ TEKNİĞİ –

Dr. Melih ve Haarex Clinic sağlık ekibi en modern teknolojik gelişimleri takip eder. Bu tekniklerin gelişimi ve hastalarının kusursuz doğallık ve estetiğe sahip olması  için düzenli zaman aralıkları ile dünyanın bir çok ülkesinde konferanslara katılır ve eğitimler verir.

Başarılı bir saç ekimi her zaman teknoloji takibi, en yeni tekniklere ve en son yöntemlere göre belirlenir. FUE saç ekim Tekniği zaten Comfort-In Tekniği ile ağrısız Saç ekimi duruma ulaşmış ise de Safir Fue Saç ekim tekniği hastalarımız için daha ileri sonuçlar ve daha sık ekim, doğal saç yönü  40 45 derece yön hesaplama imkanı sağlar.

 

SAFİR FUE Tekniği İle Kanal Açma Yöntemi

 

 

Geleneksel FUE tekniğinin bir parçası olan Safir kanal açma yönteminde adın da belli olan çok değerli maden safir’den üretilen Safir bıçak uçları kullanılır.  Geleneksel FUE yönteminde ise çelik uçlu slit bıçaklar kullanılmaktaydı. En yeni yöntem safir kanalda köklerin ekimi yapılacak alanda daha  micro kanallar açılması, ekim sonrası minimal kabuklanma sonucu iyileşme sürecini hızlandırmak amacı ile tasarlanmış safir uçlar saç ekimi sonrası hastaları yüksek konfora taşıdı.

Saç ekimi genel olarak üç aşama ile yapılır 1.olarak donör alandan köklerin toplanması 2.olarak ekim yapılacak bölgeye kanalların açılması 3.olarak yeni köklerin kanallara ekilmesidir.

Geleneksel Fue yönteminde kullanılan metal bıçak uçları ile açılan kanallar U şeklinde açılır. Fakat modern safir bıçak uçları ile açılan kanallar V şeklindedir. Safir bıçak uçlarının boyutu kök kalınlık tipine göre 0.8 mm ile 1.5 mm aralığındadır. Kesin, pürüzsüz ve sert olan bu safir bıçaklar ile açılan kanallar tam saç kökü boyutundadır  birbirine yakın kök ekimi sonucu daha yoğun saç çıkışına, ekim sırasında az kanama riski ile hızlı iyileşmede mükemmel sonuçlar sağlar.

 

Safir bıçak kullanılarak yapılan
Fue ekiminin Çelik bıçak (slit) göre Avantajları;

 

🔴  Anti-bakteriyel ve keskin, pürüzsüz, sert yapıda olduğu için açılan kanallar ekim yapılan alanda daha az travma, en az doku hasarı sağlar ve enfeksiyon riski yoktur

🔴  Safir bıçaklar ile daha sık kanallar açılmasına imkan sağlar  yüksek sayıda greft ekimi sonucu beklenenden daha yoğun saçlar ve Doğal görünüm olur.

🔴  Çelik bıçak slite göre ekim yapılacak doku altı bölgeye daha az sıvı enjekte edilir ve ekim sonrası baş bölgesinde ödem (şisme) en aza iner.

🔴  Safir bıçaklar ile açılan kanal şeritleri daha micro olması ile ekim sonrası doku iyileşme süresi daha hızlıdır ve çok az kabuklanma oluşur.

🔴  Safir bıçak uçları hastanın saç kökleri ile aynı boyutta olması ile kökler kanalların içine tam yerleşir ve saç çıkış yönleri en iyi açıyla hesaplanarak en doğal görünüm sağlanır.

 

Tüm dünyada kabul görmüş Yeni Safir Perkutan saç ekimi tekniğini Haarex clinic ileri düzeye taşıyarak uzun yıllara dayanan deneyimi ve araştırma gururu haline cevirerek insanların kalite ve mükemmellik beklentileriyle birleştirmiştir.

 

Haarex clinic’te uygulan estetik açıdan en başarılı sonuçlar ve doğal tatmin edici görünüm sağlayan Safir fue perkutan tekniği avantajları için bizimle iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Lütfen bize danışın bütün sorularınızı cevaplıyoruz.

 

 

 

  Ofis

  Antalya Şube : Cumhuriyet,629 Sk no:16 07160 Muratpaşa/ANTALYA- İstanbul Şube : Altunuzade,Nuhkuyusu cd No:94 34662 Üsküdar/istanbul

  Telefon Numaralarımız

  0533

  E-Posta

  info@haarexclinic.com

  Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi-Cuma: 10:00-18:00
  Cmt-Paz: 10:00-14:00

  TurkishEnglishGermanItalianSpanish