SAÇ EKİMİ SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ VE BAKIM –

Saç ekimi operasyonunun beklenen başarıyı göstermesindeki en önemli faktörlerden ikisi, işlem sonrası yapılan sıkı takip ve uygun bakımdır. Doktor gözetiminde yapılacak takibin yanı sıra içinde hastanın da dikkat etmesi gereken önemli unsurların bulunduğu yaklaşık 6 aylık süreci; günlük, haftalık ve aylık zaman dilimlerinde incelenmiş şekilde aşağıda bulabilirsiniz.

 

İlk Gece

 

Operasyondan sonra hastaneden ayrılırken donör bölgenize bandaj uygulanacak  ve operasyon sonrası şişlik oluşmasını engellemek için bir alın bandı takıyor olacaksınız.

Ekim yapılan bölgede ve donör bölgede oluşacak minik kabuklanmalar ve hafif kızarıklık 10 gün içerisinde ortadan kalkacaktır

 


1-Gün

Operasyondan sonraki gün klinikte veya otelinizde yetkili uzmanımız tarafından pansuman ve uygulanmaktadır .Pansumandan sonra donör bölgedeki bandaj çıkarılmaktadır.

 


3. Gün

Size verdiğimiz özel losyon ve şampuan ile tarif edildiği şekilde saç yıkama prosedürüne başlanır. Saç yıkama prosedürü saç derisinin iyileşmesi ve oluşan kabuklanmanın giderilmesine yardımcı olmaktadır.

 


7. Gün

Operasyondan sonraki 5-7. Günde ekilen saçlar daha güçlü ve dokunma ile yerinden oynamayacak hale gelmektedir. Ekilen bölgeyi zedelemekten, tırnaklamaktan kaçınmalısınız. Bu dönemde kaşıntı hissedebilirsiniz. Bu kaşıntı gayet normal ve iyileşmenin bir işareti olarak görülmelidir.


1-Ay

Saç ekimi operasyonu sonrası ikinci hafta ile ikinci ayın sonlarına kadar uzanan süreç, ekilen saçların dökülme aşamasının gerçekleştiği zaman aralığıdır. Şok dökülme denilen bu süreçte saçların büyük bir kısmının ilk ayda, kalan kısmının ise 6 aylık bir zamanda döküldüğü gözlenir. İlk ayda hala hassas olan cildi yormamak adına sportif aktivitelerden uzak durulmalı, havuz ve denize girilmemeli; eğer işlem yapılan bölgelerde kaşıntı varsa kesinlikle kaşınmamalıdır.


3-Ay

Şok dökülme sürecinin ardından ilk sağlıklı saçlar, 3 ayın sonunda yavaş yavaş çıkmaya başlar. Eğer gerekiyorsa ya da hasta talep ediyorsa bu dönemde PRP, saç mezoterapisi, saç aşısı gibi işlemler uygulanabilir. Çıkmaya başladığı ilk andan 6 aya kadar ulaşan sürede saçlar doğal uzunluğuna varmaktadır. İlk 6 ayda %80 gibi yüksek bir oranda çıkmış olan saçlar 1 senenin sonunda ideal uzunluğa erişmektedir.

 

 

  Ofis

  Antalya Şube : Cumhuriyet,629 Sk no:16 07160 Muratpaşa/ANTALYA- İstanbul Şube : Altunuzade,Nuhkuyusu cd No:94 34662 Üsküdar/istanbul

  Telefon Numaralarımız

  0533

  E-Posta

  info@haarexclinic.com

  Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi-Cuma: 10:00-18:00
  Cmt-Paz: 10:00-14:00

  TurkishEnglishGermanItalianSpanish