– DHI Yöntemi Saç Ekimi(Direct hair implant) –

DHI yöntemi bazı uzmanlara göre Fue yönteminden farklı yeni bir teknik olarak belirtilse ise bu teknik Fue saç ekim yönteminin ekimin aşamasında kanal açılmadan, kesi ve şerit izi olmadan Choi Implanter iğnesi ile yapılan Saç ekimi tekniğidir. Bu teknikle dar alanlarda saç ekimi uygulanması kolaydır. Bu nedenle Tıraşsız Saç ekimini daha başarılı durama getirmiştir.

Bu sebeple DHI tekniğinin FUE tekniğinden farklı olarak görülmesindeki ana etmen Choi iğnesi Implanter kullanılarak ekim uygulamasının yapılmasıdır.

DHI Teknik Nasıl Uygulanır?

 

Saç köklerinin verici alandan (donör bölge) çıkarma işlemi Fue tekniği olarak yapılır sonrasında toplanan saç kökleri ekim yapılacak alana kanal açılmadan direk hair implant olarak yapılmasıyla 2 aşamadan oluşur.

Implanter olarak kullanılan Choi iğnesinin yapısı silindirik çok ince, içi boş ve ucu keskindir. Bu nedenle saç kökleri boş kanal kısmına yerleştirme yapmayı sağlar. Kullanılan iğneden dolayı bu teknik Choi metodu olarak da bilinir

✔ İlk olarak toplanan saç kökleri asistanlar tarafından Choi Implanter kaleminin içine dikkatli bir şekilde köklere zarar vermeden tek tek yerleştirilir ardından ekim yapması için uzmana verir.

✔ Doktor hastanın önceki doğal saç yönlerini hesaplayıp en uygun açı ile (ortalama 40-50 derece ) Choi Implanter kalemin itme gücü özelliği ile ekimi yapar.

✔ Bu uygulama da kullanılan Chio implanter kaleminin boyutları hastanın saç tipine,kalınlık ölçüsüne göre en uygun numaralardaki kalemler kullanılır.

 

DHI Tekniği Avantajları?

 

🔴 Saç kökleri doku besin kaynağı dışında kalış süresi azalır ve köklerin canlı kalması oranı Yükselir.

🔴 Kanal açma olmadığı için kesi alanı mikro düzeydedir ve kanama riski azdır.

🔴 Saç ekimi sonrası iyileşme süreci daha hızlı ve konforludur hastalar günlük yaşamlarına daha hızlı dönerler.

🔴 DHI tekniği ile dar alanlarda kolay yön hesaplaması ile tıraşsız saç ekimleri daha başarılıdır.

 

 

DHI (direct hair implant) herkese uygunmudur?

 

Choi implanter kalem tekniği ilk olarak kore’deki uzmanlar tarafından keşfedilmiştir. Fakat sonrasında yapılan araştırmalarda ilk üretilen Choi kalemler ince telli ve kıvrımlı sac köklerinin implanter ucuna yerleştirilme işleminde zarar gördüğüden ve başarısız ekim sonuçlarından dolayı herkese uygun olmadığı anlaşılmıştır.

Son modern geliştirmeler ile Choi implanter kalemler sadece kalın ve düz kökler için değil tüm genel saç tiplerine göre tasarlanarak 0.64 ve 1 mm kalınlıklar arasında çeşitlendirilmiştir.

Günümüzde ise DHI tekniği teknolojik gelişimler sebebi ile en güvenilir başarı oranı yüksek ve en etkili doğallığı sağlayan teknik hale gelmiştir.

Dünyada sadece Haarex clinic ve belirli birkaç merkezde uygulanan en başarılı ,doğal ve estetik açıdan tatmin edici sonuçlar sağlayan DHI tekniği saç ekimi hakkında detay bilgisi almak için bizimle iletişime geçin.

 

TurkishEnglishGermanItalianSpanish